Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Szczytnie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Szczegóły informacji

Pozwolenie na przeprowadzanie zbiórki publicznej na obszarze powiatu lub jego części obejmującej więcej niż jedną gminę

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Wydział Organizacyjny

Ogłoszono dnia: 2008-04-10 12:03:52

Termin załatwienia

1. Pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej jest wydawane w formie decyzji administracyjnej, w terminie 30 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku. 2. Dokument może być odebrany przez Wnioskodawcę: 1. Poprzez pocztę tradycyjną. 2. Osobiście w siedzibie urzędu. 3. O formie odbioru decyduje Wnioskodawca w formularzu wniosku.

Osoba kontaktowa

inspektor Paweł Krassowski

Miejsce załatwienia

Wydział Organizacyjny

Telefon kontaktowy

(089) 624 70 13

Sposób załatwienia

  1. Wymagane dokumenty należy dostarczyć do urzędu na jeden z poniższych sposobów:
    • Przesłać pocztą tradycyjną (dla celów dowodowych zaleca się przesłanie listem poleconym).
    • Złożyć bezpośrednio w urzędzie w godzinach jego pracy.
  2. W przypadku braków formalnych w dostarczonych dokumentach Wnioskodawca zostanie pisemnie wezwany do ich uzupełnienia w terminie 7 dni.

Miejsce odbioru

Wydział Organizacyjny

Wymagane Dokumenty

  1. Wypełniony formularz wniosku.
  2. Aktualny statut wnioskodawcy (lub akt organizacyjny komitetu ze wskazaniem osób odpowiedzialnych za rozliczenie zbiórki, z podaniem numeru dowodu osobistego lub numeru PESEL).
  3. Wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji prowadzonej przez Starostę właściwego dla siedziby stowarzyszenia.
  4. Dowód wniesienia (uiszczenia) opłaty.
  5. Jeżeli jedną z form zbiórki będzie sprzedaż cegiełek wartościowych, do wniosku należy dołączyć wzory tych „cegiełek” w poszczególnych nominałach, określić ilość i wartość ich emisji (łączna kwota). Jako druki ścisłego zarachowania „cegiełki” powinny być przygotowane w sposób uniemożliwiający ich podrobienie bez stosowania specjalnych technik, a także zawierać pełną nazwę instytucji je sprzedającej. Dotyczy to również przedmiotów sprzedawanych w ramach zbiórki.

    Na każdej cegiełce oraz na każdym sprzedawanym przedmiocie należy umieścić nazwę przeprowadzającego zbiórkę oraz cenę.

Czas realizacji

Do 30 dni.

Opłaty

  1. Kwota opłaty: 82 PLN
  2. Opłatę w wymaganej wysokości należy wpłacić na konto Urzędu Miasta nr 51 1160 2202 0000 0000 6195 6308
  3. Zwolnione z opłaty skarbowej są organizacje pożytku publicznego, jeżeli występują z wnioskiem o wydanie pozwolenia, a cel planowanej zbiórki publicznej związany jest z prowadzoną nieodpłatną działalnością pożytku publicznego w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Tryb odwoławczy

Od decyzji stronie przysługuje prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia.

Uwagi

  1. Wszelkie publiczne zbieranie ofiar w gotówce lub naturze na pewien z góry określony cel wymaga pozwolenia właściwego terenowo organu władzy (art. 2. ustawy).
  2. Pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki publicznej może być udzielone jedynie stowarzyszeniom i organizacjom posiadającym osobowość prawną, albo komitetom organizowanym dla przeprowadzenia określonego celu (art. 4. ustawy). Cel zbiórki winien być zgodny ze statutem stowarzyszenia lub organizacji bądź z aktem organizacyjnym komitetu.

    Sprawozdanie z wyników zbiórki publicznej należy dostarczyć w terminie 1 miesiąca po zakończeniu zbiórki wraz z załączonym ogłoszeniem prasowym o wynikach zbiórki. Publiczne ogłoszenie wyników zbiórki należy umieścić w prasie w rozumieniu przepisów Prawa prasowego, o zasięgu obejmującym co najmniej obszar, na którym zbiórka została przeprowadzona.

Podstawa prawna

  1. Ustawa z dnia 15 marca 1933 roku o zbiórkach publicznych (Dz.U. z 1933 roku nr 22 poz. 162 z późn. zm.).
  2. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 listopada 2003 roku w sprawie sposobów przeprowadzania zbiórek publicznych oraz zakresu kontroli nad tymi zbiórkami (Dz.U. nr 199 poz. 1947 z późn. zm.).
  3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2006 r. nr 225 poz. 1635 z późn. zm.).
  4. Załącznik do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r., o opłacie skarbowej (Dz. U. z dnia 8 grudnia 2006 r. Nr 225 poz. 1635 z późn. zm.).
  5. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. nr 98 poz. 1071 z późn. zm.).

Załączniki